Wystartuj z nami
Expo 2022 - Projekt konkursowy
KLIENT: International Expo 2022 Łódź
 

Logo zaprojektowane przez ATOM, dostało się do finałowego etapu konkursu na logotyp International Expo 2022. Praca została wyróżniona spośród 180 zgłoszeń z całej Polski, przez komisję składającą się z ludzi kultury i sztuki.

Projektując logo, chcieliśmy zmieścić w nim bogatą symbolikę, jednocześnie pozostając w syntetycznej formie, znanej z prac Kobro czy Strzemińskiego. Logo, charakteryzuje się nowoczesną i dynamiczną formą, która nawiązuje do prężnych zmian zachodzących w Łodzi. Cztery kolory reprezentują różne kultury, nierozerwalnie złączone z historią miasta i oddające jego niepowtarzalny charakter. Znak został zbudowany z odrębnych cegiełek, odzwierciedlających architektoniczne kształty łódzkich kamienic i ulic. Poszczególne klocki wydają się przytulać do siebie, sugerując współpracę i otwartość na gości, którzy odwiedzą Łódź w czasie Expo 2022. Całość, została ubrana w charakterystyczny krój, nawiązujący do księgi znaku Miasta Łodzi.

Zaproponowana przez nas praca, została przemyślana tak, by na jej podstawie możliwe było zbudowanie kompleksowego systemu informacyjnego dla przyjezdnych. Wszystko ze względu na modułowość logo, które może zostać rozebrane na czynniki pierwsze i zaadaptowane na potrzeby innych projektów, cały czas zachowując swój unikalny charakter.